1

Żywioły ziemi na Zamku Książ

Kolejna edycja realizowanego w latach ubiegłych projektu przywracająca pamięć o bogactwie Dolnego Śląska, słowiańskim jedwabiu – lnie. W tym roku projekt poświęcony zostanie żywiołom ziemi, które zaprezentują uczestniczki podczas niezwykłego pokazu.

Dodatkowo wydarzenie uświetni pojawienie się słynącej z niesamowitej charyzmy artystycznej, polskiej tancerki, choreografki i dziennikarki – Krystyny Mazurówny. Gala finałowa odbędzie się 8 kwietnia w magicznych wnętrzach Zamku Książ.

Organizatorkami projektu są Estera Grabarczyk  (www.estera-moda.pl ) i Katarzyna Niemierowska, które razem działają od dwóch lat, tworząc projekty angażujące mieszkańców swojego regionu do działania w różnych obszarach. Ich determinacja i pozytywna energia sprawiają, że każde zadanie kończy się sukcesem i przyczynia się do rozwoju prowadzonej działalności.

Zadaniem i celem podejmowanych działań jest organizacja warsztatów i wydarzeń interdyscyplinarnych mających przyczynić się do rozbudzenia kreatywności, osobistego rozwoju oraz twórczego działania niezależnie od wieku, poprzez medium jakim jest szeroko pojęta kultura.

Pierwsza edycja projektu „Słowiański jedwab, len w innej odsłonie – MAKI” odbyła się dwa lata temu  w „Apropos”, zeszłoroczna edycji – „Słowiański jedwab, len w odsłonie czterech pór roku”, która swój finał miała na Zamku Książ to  podwalina do budowania trwałego wydarzenia wpisującego się w świadomość kulturalnych działań podejmowanych przez mieszkańców w tym regionie.

Słowiański jedwab, len w żywiołach ziemi to interdyscyplinarny projekt wykorzystujący choreografię, muzykę oraz autorskie stroje stworzone na potrzeby zadania przy wsparciu 17 uczestniczek projektu. Dzięki spotkaniom przygotowującym do gali finałowej, efekt końcowy jest niezwykłym przeżyciem nie tylko dla samych gości, ale przede wszystkim dla kobiet, które dzięki niemu zdobywają pewność siebie. Ważnym aspektem jest także podniesienie samooceny uczestniczek, które często borykają się z problemem niedowartościowania. Tegoroczna edycja w sposób szczególny koncentruje się na ukazaniu żywiołów ziemi w zróżnicowanej formie, nad którą już pracują uczestniczki projektu. To co zostanie zaprezentowane 8 kwietnia z pewnością będzie niezwykłym przeżyciem i przyczyni się do powstania nowych inspiracji do podejmowania kolejnych działań.

Głównym sponsorem kolekcji do pokazu jest „Świat lnu” z Kamiennej Góry.