1

Najnowsze wydanie Pangea Magazine Styczeń/Luty 2016

Słowo od redaktora

Noworoczne wydanie naszego magazynu poświęcamy w dużej mierze przedsiębiorczym kobietom, które w listopadzie ubiegłego roku świętowały Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet. Cieszymy się, że panie gonią czołówkę najbogatszych mężczyzn. Obecnie mamy 145 miliarderek, co – w porównaniu do 22 „bajecznie bogatych” kobiet z 1995 roku – daje imponujący wynik.

W najnowszym numerze nie zapominamy również o mężczyznach, dlatego z dumą prezentujemy sylwetki kilku panów, którzy odnoszą sukcesy w biznesie czy też na polu politycznym w Wielkiej Brytanii. Daniel Kawczyński MP, gwiazda naszego numeru, opowiada, jakie trudności musiał pokonać jako polski emigrant, a zarazem pierwszy Polak zasiadający w Brytyjskim Parlamencie. Mamy nadzieję, że Maciej Wiczyński, nowy kandydat do Szkockiego Parlamentu, już niedługo będzie mógł czerpać z doświadczeń swojego starszego kolegi.

W dziale „Lifestyle” szczególnie polecam niesamowitą wyprawę polskich braci, którzy na rowerach pokonują Amazonkę. Jeśli poczują Państwo niedosyt przygód, zapraszam do lektury artykułu na temat ekspedycji śladami XIX-wiecznej wyprawy Stefana Szolc-Rogozińskiego przez Kamerun, Nigerię, Wybrzeże Kości Słoniowej oraz Liberię. „Expédition Africaine Rogoziński – Vivat Polonia 2016” tym razem poprowadzi Maciej Klósak.

Miłej lektury!

Kinga Eva Plich