2

Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii

Fundacja Polonia zaprasza do udziału w XVIII Światowej Konferencji Gospodarczej Polonii w dniach 12-14 września 2015 roku. Konferencja odbędzie się w Warszawie, w Bibliotece Narodowej, Al. Niepodległości 213. Początek w sobotę o godz. 9:30 rano.

Udział przedsiębiorców z wielu krajów i Polski, reprezentacji izb, klubów, instytucji finansowych oraz mediów – to możliwość nawiązania niecodziennych znajomości biznesowych.

Goście Konferencji – Janusz Piechociński, Wicepremier i Minister Gospodarki, Grzegorz Schetyna, Minister Spraw Zagranicznych, Prof. Bogusław Liberadzki, europoseł, Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Związku Banków Polskich, Dr Andrzej Hubert Willmann z Kanady, ekspert międzynarodowych przepływów kapitałowych – wystąpieniami wraz z sesją pytań w toku części plenarnej umożliwią zdobycie orientacji w kierunkach rozwoju gospodarczego. Jest to niezbędne do podejmowania racjonalnych wyborów.

Zapowiedziane, a także doraźne wystąpienia uczestników wniosą żywą wiedzę o rynkach krajów osiedlenia.

Pierwszego dnia Zarząd Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przedstawi wielokierunkową ofertę współpracy na preferencyjnych warunkach dla innowacyjnej wytwórczości, kooperacji i inwestycji z obszaru trzech centralnych województw.

Wyjazdowa część – 13 i 14 września – to bezpośrednie zaprezentowanie aglomeracji o różnych możliwościach współpracy. Gospodarzem będzie tu Samorząd – Prezydent Włocławka.

Każdego dnia po zakończeniu obrad i wizyt przewidziane jest wieczorne spotkanie integracyjne, służące wzajemnemu poznaniu i nawiązaniu kontaktów.

Udział w Konferencji  to wspólne tworzenie „Partnerstwa dla sukcesu”  przez kompetentnych uczestników. Rozszerzające się rynki dyktują nowe wymagania. Sprostamy im poszerzając nasze możliwości nowoczesnego, prorozwojowego współdziałania.

Więcej informacji na temat konferencji dostępnych jest na stronie www.fundacjapolonia.pl