1

Premiera kolekcji LOFT37 LOVES REKSIO

Projektantki LOFT37 we współpracy z Fundacją imienia Heleny i Lechosława Marszałków Reksio stworzyły limitowaną kolekcję „LOFT37 LOVES REKSIO”.  Buty i torebki z wizerunkiem kultowego REKSIA trafią do sklepów 9 marca. Część dochodu  ze sprzedaży kolekcji wesprze działania Fundacji REKSIO, dzięki którym przyszłe pokolenia również będą mogły poznać tego zabawnego psiaka.

fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Paulina Ada Kalińska i Joanna Trepka, projektantki LOFT37, nawiązały współpracę z Fundacją imienia Heleny i Lechosława Marszałków Reksio, w ramach której stworzyły limitowaną kolekcję butów i torebek pod hasłem „LOFT37 LOVES REKSIO”.

fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

REKSIO to czworonożny bohater popularnej serii bajek, produkowanej przez Studio Filmów Rysunkowy w Bielsku-Białej. Pomysłodawcą tej serii oraz twórcą opracowania plastycznego i literackiego pieska był reżyser bielskiego studia Lechosław Marszałek. REKSIO jest niedużym kundelkiem, o jasnej sierści z jedną ugrową łatką na oku i uchu, a drugą na grzbiecie. Jest nieobojętny na krzywdę innych, zwłaszcza bezbronnych zwierząt, a owej wrażliwości uczy kolejne pokolenia najmłodszych widzów, którzy nie wyobrażają sobie bez niego swojego dzieciństwa. Kreskówka z tym mądrym psiakiem powstawała w latach 1967-1990 w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

To właśnie postać sympatycznego REKSIA zdobi buty i torebki z linii „LOFT37 LOVES REKSIO”, dodając klasycznym modelom odrobinę figlarności. Część dochodu ze sprzedaży kolekcji zostanie przeznaczona na powstanie i zabezpieczenie cyfrowych modeli różnych ujęć REKSIA celem zachowania jego wizerunku dla przyszłych pokoleń. Aktualnie pod nadzorem autorskim Heleny Filek-Marszałek powstają opracowania plastyczne postaci tworzone przez emerytowaną animatorkę REKSIA z czasów, gdy serial o jego przygodach był produkowany. Następnie graficy komputerowi przenoszą REKSIA do świata wirtualnego, tworząc jego modele graficzne, w tym 3D, w różnych ujęciach. Dzięki temu przyszłe pokolenia również poznają przygody tego zabawnego psiaka w ujęciu plastycznym zgodnym z intencją jego twórcy.

scena z: Omenaa Mensah, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Omenaa Mensah, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

A dlaczego REKSIO? „REKSIO to nasza ulubiona bajka. Nasze dzieci go oglądają i jestem przekonana, że ich dzieci też polubią tego psiaka. Po prostu kochamy REKSIA.” mówi Joanna Trepka, a Paulina Ada Kalińska dodaje –„REKSIO to symbol naszego dziecińska. Żeby przyszłe pokolenia również miały możliwość jego poznania potrzebne jest zabezpieczenie jego wizerunku. Stąd pomysł na kolekcję, z której część pieniędzy zostanie przekazana na ten właśnie cel.”

fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Kolekcja „LOFT37 LOVES REKSIO” składa się z 5 modeli butów oraz 3 modeli toreb. Projektantki postawiły na odcienie szarości, czerni oraz modnej w tym sezonie fuksji. W kolekcji znajdziemy klasyki takie jak wysokie szpilki, wygodne trampki za kostkę, botki peep toe na obcasie, loafersy oraz modny model czółenek na trójkątnym obcasie. Do butów można dobrać jedną z trzech toreb: kopertówkę, modny worek czy mniejszą torbę Tip Top. Każdy model butów oraz torebek sygnowany jest postacią „REKSIO”. „LOFT37 LOVES REKSIO” to kolekcja dla tych którzy z sentymentem wspominają dzieciństwo, kochają zabawy modą, a jednocześnie chętnie wspierają polską sztukę i polskie marki.

fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

LOFT37 to w 100 % polska marka stworzona i rozwijana przez Paulinę Adę Kalińską oraz Joannę Trepkę, a oferująca skórzane akcesoria tj. buty, torby, torebki, portfele, czy wizytowniki. Każdy model w kolekcji jest szyty ręcznie, z naturalnych materiałów i przez polskich szewców. Projektantki jako pierwsze na rynku zaproponowały możliwość personalizacji obuwia, poprzez samodzielne wybieranie kolorów, rodzaju skóry czy dodatków. Dzięki personalizacji każda kobieta może wyróżnić się i podkreślić swój styl.