2

Pierwsze Polsko Szkockie Forum Biznesowe w Szkocji

Polacy czują się coraz pewniej w anglosaskiej kulturze biznesowej, podejmując się ambitnych i innowacyjnych przedsięwzięć. Pomimo barier związanych z rozwojem firmy w Szkocji, polscy przedsiębiorcy potrafią dobrze zdefiniować swój rynek docelowy, nie tylko na poziomie lokalnym. Dodatkowo mają ogromną motywację do osiągnięcia sukcesu, mieszkając poza granicami kraju.

Polskie i szkockie firmy spotkają się 27 listopada br. podczas Forum Biznesowego w Edynburgu, aby podzielić się doświadczeniami z prowadzenia biznesu, jak również nawiązać cenne kontakty oraz nabyć przydatną wiedzę.

Forum Biznesowe w Szkocji jest odpowiedzią na rosnącą aktywność biznesową naszych rodaków, którzy coraz to śmielej realizują swoje projekty na obcym rynku, odnosząc z każdym rokiem coraz więcej sukcesów. Polscy przedsiębiorcy wykazują się determinacją w swoich działaniach, chcą się rozwijać oraz nieustannie poszerzać wiedzę, co udowodnili doskonałą frekwencją na ostatnim Kongresie w Londynie.

– Polsko Szkockie Forum Biznesowe to nie tylko platforma wymiany doświadczeń, ale  także wzajemnego wsparcia polskich przedsiębiorców, działających na obcym rynku. Chcemy popularyzować wśród Polaków ideę networkingu, który jest bardzo ważnym elementem prowadzenia biznesu w Szkocji. – mówi Bartłomiej Kowalczyk, twórca Polish Business Link.

Pierwsza część całodniowego eventu, która zostanie uroczyście otworzona przez Konsula RP w Edynburgu, będzie dotyczyła dostępnych źródeł finansowania biznesu z powszechnie dostępnych dotacji i pożyczek. Podczas Kliniki Biznesowej zostaną także poruszone kwestie biznesowe ważne dla każdego przedsiębiorcy w codziennym zarządzaniu firmą, m.in. jak właściwie postępować w kontaktach z bankami oraz jak przekonać je i inne instytucje finansowe do udzielania pożyczek, co oznaczają zmiany w emeryturach dla pracowników oraz Sales Pitch – najlepsze praktyki.

Podczas seminarium odbędzie się również panel case studies oraz sesja poświęcona możliwościom eksportowym do Polski. Podczas całodniowego forum biznesowego będzie możliwość uczestnictwa w moderowanej sesji 1-1 z ekspertami biorącymi udział w wydarzeniu.

Michael Dembinski, Główny Doradca w Brytyjsko-Polskiej Izbie Handlowej, zachęca do uczestnictwa w Forum Biznesowym:

Udział w wydarzeniu będzie inspiracją dla Twojego Biznesu, zachętą do zmian, okazją do poznania nowych inicjatyw, pomysłów i najlepszych praktyk z brytyjskiego rynku. Niezależnie od tego czy już prowadzisz biznes czy poszukujesz nowych kontaktów obecność na Pierwszym Polsko Szkockim Forum Biznesowym jest obowiązkowa!

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w Foum powinny dokonać rejestracji na stronie www.pblink.co.uk/en/forum.