1

Paznokcie jak malowane

Paznokcie to wizytówka każdej kobiety, ale nie zawsze o nie dbamy. Jednym z najczęstszych powodów, dla których je zaniedbujemy, jest czas, lub ściślej mówiąc – jego brak. A gdyby tak poświęcić im niecałą godzinę raz w miesiącu? To niedużo, a efekt murowany!

Nie ma znaczenia, jaki zawód wykonujemy lub ile mamy lat – kobiety zawsze chcą wyglądać dobrze. Jest jeszcze coś, czego wszystkie pragniemy – chcemy czuć się pewne siebie, kobieco i atrakcyjnie. Aby to osiągnąć, ładnie się ubieramy, nakładamy makijaż, układamy włosy. Niestety, często zapominamy o naszych dłoniach i paznokciach, a przecież mogą być one zwieńczeniem pięknej kreacji i dużo mówią o ich właścicielce.  

Dlaczego  zaniedbujemy pielęgnację paznokci? Bo ciągle gdzieś pędzimy i mamy na głowie mnóstwo obowiązków. Skąd to wiem? Jestem stylistką paznokci i słyszę to od wielu kobiet. Wiele z nich sądzi, że wizyta w salonie oznacza godziny zabiegów. Nic bardziej mylnego. Wystarczy 45 minut co 3–4 tygodnie. Czyż to nie brzmi dobrze? Jestem pewna, że każdej z nas uda się znaleźć czas na taką krótką wizytę, która nie będzie kolidowała z napiętym grafikiem. Jak to możliwe? Odpowiedzią jest UV lakierożel manicure, popularnie zwany Shellac (choć to tylko nazwa produktu). Dzięki szybkiej aplikacji i trwałości lakieru będziemy wyglądać świetnie, co doda nam pewności siebie. Od tej chwili możemy zapomnieć o standardowych lakierach, których suszenie zajmuje wieki, a ich kolor utrzymuje się maksymalnie do 3 dni, jeśli nie krócej.

UV lakierożel został stworzony z myślą o kobietach, które prowadzą aktywny tryb życia. Możemy go nosić na naturalnych paznokciach lub przedłużonych akrylem/żelem. Jeśli chodzi o malowanie – ograniczeniem są wyłącznie nasze osobiste preferencje: możemy cieszyć się jednolitym kolorem, frenchem lub różnorodnymi zdobieniami, niezależnie od długości paznokcia. I co najważniejsze – taki zabieg zajmuje chwilę. Utwardzenie każdej warstwy produktu trwa 2 minuty pod lampą UV, a z lampą w stylu LED zajmuje to jedynie 30 sekund. Po utwardzeniu lakierożelu możemy wykonywać każdą czynność bez obaw, że zniszczymy nasz nowy manicure. Ponadto jest on całkowicie bezpieczny dla naturalnych paznokci, pod warunkiem oczywiście, że został wykonany profesjonalnie. Zmianę koloru i uzupełnienie najlepiej robić co 3–4 tygodnie, w zależności od tego, jak szybko rosną nasze paznokcie.

Moje klientki wykonują różne zawody, ale łączy je jedno: gdy wychodzą z salonu – lśnią. Wszystkie mają ogromny uśmiech na twarzy, a ich poziom samooceny sięga sufitu. To jest właśnie moc dobrego manicure. Tak proste, a jednocześnie tak efektowne! Nie wierzysz? Spróbuj sama.

By Ela Loszczyk
Photos: Magdalena Walczak