Lubię to

Paula Hair Salon – magiczny botox Twoich włosów

Mimo że Paula Hair Salon to stosunkowo nowe miejsce na edynburskiej mapie usług fryzjerskich, to już teraz zapewnia fachową obsługę oraz jakość wykonywanych usług. Oferowane są cięcia i strzyżenia, stylizacja, upięcia okazjonalne i modelowanie, a także koloryzacja włosów farbami profesjonalnych marek. Spośród oferty można wyróżnić te zabiegi, które regenerują zniszczone włosy. Potrzebujesz zmiany? Goście salonu mogą liczyć na porady i pomoc ze strony personelu. Salon mieści się na 372 Gorgie Road w Edynburgu.

Fryzjerstwo, to pewnego rodzaju sztuka. Kiedy poczułaś, że chcesz te sztukę kultywować zawodowo?

Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale czułam to od zawsze. Już będąc w szkole podstawowej wiedziałam, że chcę zostać fryzjerką. To jest moja pasja, którą wykonuję z wielkim zamiłowaniem. W mojej rodzinie wiele osób praktykuje zawód fryzjera, także będąc już małą dziewczynką miałam z tą profesją stale styczność. Wiedziałam od wewnątrz co chcę robić w przyszłości oraz mogłam przez lata przyglądać się pracy, by poznać wszystkie jej tajniki.

1

Jak wspominasz początki swojego biznesu?

Prowadzę swój biznes od ponad roku w Szkocji. Start, jak w większości przypadków, nie był łatwy, ale klienci zaczęli doceniać mój warsztat oraz zaangażowanie, co poskutkowało wieloma rekomendacjami i nowymi klientami. Zaczynałam swoją pracę w domu lub jeździłam do klientów, co było bardzo dogodne, zwłaszcza dla osób bardzo zapracowanych. Moja mobilność dodawała dodatkowego atutu. Później zdecydowałam się na otwarcie własnego, stacjonarnego salonu. Tutaj pojawił się problem z wyborem odpowiedniego miejsca i lokum. Miałam też pewne obawy, ponieważ nie czułam się pewnie w porozumiewaniu się językiem angielskim, jednakże wszystkie te lęki były zdecydowanie na wyrost i dziś do mojego salonu przychodzą zarówno Szkoci, Polacy, Azjaci, jak  również inne narodowości. W porównaniu do warunków prowadzenia salonu fryzjerskiego w Polsce, zdecydowanie łatwiej prowadzi się biznes w Szkocji, gdzie wszelkie procedury czy wymogi sanitarne są bardzo uproszczone.

Obserwujemy dość dużą konkurencję na rynku. Co wyróżnia Cię spośród innych salonów fryzjerskich?

Myślę, że każdy ma swoje techniki pracy. Ja staram się zawsze poszukiwać najlepszych rozwiązań dla moich klientów. Jednym z nich jest botox na włosy, zwany „Magic botox”, którego nikt prawdopodobnie nie stosuje w Edynburgu. Moje klientki są nim zachwycone. Jest to regeneracja i odnowa biologiczna włosa, stosowana zazwyczaj do bardzo zniszczonych włosów. Jego działanie jest wręcz magiczne i wywołuje efekt WOW!

2

A jakimi cechami powinien odznaczać się dobry fryzjer?

Powinien przede wszystkim słuchać klienta. To jest dla mnie najważniejsze. Jeśli dobrze zrozumiemy potrzeby klienta, wówczas jesteśmy w stanie dostarczyć mu najlepszą usługę, aby zawsze był zadowolony. Włosy mogą nas upiększyć lub oszpecić, dlatego też zawsze bardzo dokładnie słucham, rozmawiam i doradzam, ale klient wyszedł z mojego salonu w 100% usatysfakcjonowany.

3

Praca w fachu fryzjerskim wymaga ciągłego kontaktu z drugim człowiekiem. Jak się w tym odnajdujesz?

Ja wręcz uwielbiam ludzi. Rozmowa i kontakt z nimi daje mi wiele przyjemności, a tą przyjemność powiększa zadowolenie moich klientów, których liczba ciągle się powiększa. Fryzjer często jest jak psycholog. Ludzie potrzebują podzielić się z innymi swoimi troskami, ale też i radościami, sukcesami, a ja jestem zawsze gotowa na rozmowę, dobre słowo czy wsparcie.

Które z obecnie obowiązujących trendów fryzjerskich są Twoim zdaniem najciekawsze?

Ciężko to jednoznacznie stwierdzić, ponieważ nie każdy trend będzie odpowiedni dla wszystkich. Każdy człowiek jest inny, każdy włos ma inną strukturę i każdy klient ma różne potrzeby i pomysł na siebie. Moim zadaniem jest jak najlepsze dobranie odpowiedniej fryzury oraz koloru do upodobań, ale również urody klienta. Nie można bezmyślnie iść za trendem. Dla mnie najważniejsze jest indywidualnie podejście do klienta, z którym wspólnie wypracowujemy najlepsze rozwiązanie.

Czy Twoi klienci często decydują się na ekstrawagancję?

Klientów lubiących ekstrawagancję czy bardziej krzykliwe fryzury mam niewielu. Ludzie wolą bardziej stonowane fryzury, by nie wyróżniać się z tłumu. Ja sama lubię eksperymentować z fryzurami, tworzyć coś nowego, mieszać różne kolory. Na szczęście mam kilka odważnych klientek, więc mogę wtedy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.

4

 

Która usługa jest specjalnością salonu? W czym jesteście najlepsi?

Wszystko staramy się robić z największą starannością. Uczestniczę w wielu szkoleniach, aby powiększyć swą wiedzę i doskonalić warsztat fryzjerski. Techniki i trendy cały czas się zmieniają, a mnie zależy, aby moi klienci byli zawsze zadowoleni, bo dzięki pięknej fryzurze poprawia się nasze samopoczucie, a co za tym idzie wzrasta poziom własnej samooceny. W najbliższym czasie wybieram się na szkolenie dotyczące innowacji w koloryzacji oraz nowości w technikach strzyżeń. Mam nadzieję przywieźć stamtąd techniki wykonywania koloryzacji bez użycia wody utleniającej z wykorzystaniem odżywek, gdzie podczas farbowania będziemy odżywiać włosy bez żadnej szkody dla nich, co może okazać się wielkim hitem rewolucjonizującym tradycyjne farbowanie.

Brzmi intrygująco. Dziękuję Pani Paulino za rozmowę i życzę samych sukcesów!