O nas

Pangea Magazine to eleganckie, dwujęzyczne pismo, skierowane do 20 milionów Polaków na emigracji oraz wszystkich zainteresowanych polską kulturą, historią czy współpracą biznesową.  Magazyn działa od 2014 r. Gwiazdą numeru zostają zawsze ludzie sukcesu – artyści, biznesmeni, podróżnicy, pasjonaci, których biografie dowodzą, że „Polak potrafi”. Magazyn w dużej mierze koncentruje się na biznesie, aby umożliwić nawiązywanie kontaktów, edukować i pokazywać nowe drogi inwestycyjne dla przedsiębiorców, odkrywa na nowo polską historię, i z dumą przedstawia polską kulturę.

Jeśli podoba Ci się to co robimy, możesz wesprzeć nasze wydawnictwo dotacją.

Pangea Magazine Donation Levels

 

 

Nasz zespół

Kinga Eva Plich
Prezes & Redaktor naczelna

Urodzona w Polsce. Posiada tytuł magistra w Zarządzaniu Biznesem z Akademiii Koźminskiego w Warszawie. Doświadczony CEO, doradca biznesowy, wydawca i dziennikarz. Założycielka PANGEA Magazine - eksluzywnego polsko-angielskiego magazynu o Polonii na całym świecie. Jej celem jest pobudzanie przedsiębiorczości, rozwijanie kulturalnej świadomości i propagowanie edukacji, aby łączyć i wspierać młodych profesjonalistów w różnych zakątkach świata.

Katarzyna Żak
Dyrektor Regionalny, Denver

Dyplomy magistra uzyskała z English&Journalism oraz z finansów i księgowości. Jest licencjonowanym doradcą finansowym. Jej pracą oraz pasją jest pomoc jednostkom i firmom w planowaniu ich potrzeb finansowych przez planowanie strategiczne, zarządzanie majątkiem a także różne strategie inwestycyjne. W roku 2014 założyła „Be More. Do More. Give More.”, ogranizację non-profit, która zajmuje się warsztatami coachingowymi dla Polek w USA.

Anna Slabicka
Anna Słabicka
Korespondentka, Miami

Urodziła się w Warszawie, wiele lat mieszkała w Bostonie (USA). Obecnie szczęśliwa mieszkanka Miami (USA) i wciąż marząca o swoim miejscu w Europie na kilka miesięcy w roku. Zawsze uwielbiała mapy, obce kultury i ich języki. Podróżowanie jest tak niezbędne dla niej jak żywność i powietrze.
Obecnie łączy wszystkie swoje zainteresowania pisząc o nich i planując film dokumentalny o eko-rolnictwie i eko-turystyce w Polsce.Dorota Peszkowska
Dziennikarka i tłumacz

Od lat robi w słowach; tłumaczy, pisze, redaguje. By spełnić wybujałe ambicje -studentka tłumaczeń konferencyjnych. By usprawiedliwić fascynację pop kulturą -- amerykanistyki na UW. Pracę w PANGEA Magazine traktuje jako wyzwanie i wyjątkową szansę na poznanie prawdziwie międzynarodowych osób. Lubi stare filmy i zespoły indie. Lubiła je wcześniej niż inni.
Ilona Lee
Ilona Lee
Korespondentka, Nowy Jork

Ilona Lee jest założycielką Ilona Lee Network (platformy dla właścicieli biznesów, dzięki której stają się oni Globalnymi Gwiazdami w biznesie, znanymi na całym świecie) oraz twórczynią i redaktor naczelną internetowych mediów dla kobiet w NYC – mojeNYC.com.

Joanna Napiórkowska
Dziennikarka i edytorka

Pochodząca z Łodzi, jest filologiem polskim z bogatym doświadczeniem edytorskim, dziennikarskim i translatorskim, zdobytym w Polsce i Szkocji. W Inverness, gdzie mieszka od ośmiu lat, prowadzi warsztaty kreatywnego pisania. Jest prezesem polsko-brytyjskiej grupy literackiej POL-UK Creative Writers. Pisze bajki dla dzieci i historie dla dorosłych.Beata Golembiowska
Beata Gołembiowska
Artystka fotografik, pisarka

Autorka scenariuszy i tekstów literackich. Od 2006 roku aż do chwili obecnej pracuje dla Fundacji Liliany Komorowskiej dla Sztuki oraz QueenArt Films, gdzie zadebiutowała jako reżyser filmem „Raj utracony, raj odzyskany”, opowiadającym o ziemiaństwie i arystokracji w kanadyjskim miasteczku Rawdon (TV Polonia 2012). Tuż po realizacji filmu zaczęła zbierać materiały do książki-albumu „W jednej walizce” opowiadającej o polskiej arystokracji na emigracji w Kanadzie.

Magdalena Misiorowski
Magdalena Misiorowski
Korespondentka, Indie

Magda podróżuje ze swoim mężem, Robertem, od listopada 2013 roku, Obecnie znajdują się w Nepalu, gdzie odkrywają Himalaje. Magda prowadzi też blog ze zdjęciami ze swojej podróży: www.bohostella.com.
Alina Suder
Dietetyk, prezenterka TV, korespondentka, Włochy

Alina Suder urodziła się w Polsce, ale od lat żyje i pracuje we Włoszech. Jest dietetykiem specjalizującym się w odżywianiu, sporcie oraz zdrowiu. Prowadzi program telewizyjny, pisze i jest ekspertem w dziedzinie kultury i kuchni polskiej i śródziemnomorskiej. Alina jest autorką wielu książek, esejów i programów telewizyjnych, m.in. „KucinAlina” dla TVP Polonia.

Slawek Orwat
Slawek Orwat
Korespondent, Londyn

Muzyki słuchał wcześniej niż potrafił mówić. W dojrzałość wprowadził go stan wojenny. Przez półtora roku był redaktorem naczelnym tygodnika Wizjer oraz współorganizował dwie edycje WOŚP w Luton, gdzie także prowadził polskie programy w internetowym radio Flash i brytyjskim Diverse FM. Prowadzi autorską audycję Polisz Czart na antenie brytyjskiego radia Verulam. Poza działalnością dziennikarską, można go spotkać także roli konferansjera.

Paul Schaffner
Paul Schaffner
Korespondent, Edynburg

Paul jest Francuzem i wychował się na Wyspie Reunion.. Ma tytuł magistra Marketingu i Zarządzania w Turystyce oraz ukończył studia podyplomowe z historii. Mieszka w Edynburgu, żonaty z piekną Polką mają dwoje dzieci. Kocha polską historię i kulturę. Działa charytatywnie, jako członek Wojtek Memorial Trust.

Sebastian Derwisinski
Korespondent, Londyn

Producent mediów cyfrowych (video, fotografia, www) z ArtMediaStudio.Net oraz specjalista ds. marketingu biura podatkowego na Wyspach Brytyjskich – Renesans.co.uk. Redaguje serwis regionalny PolskaWyspa.Net w Northampton. Ukończył Instytut Literatury, Teatru i Filmu w Łodzi oraz studia filmowe na Uniwersytecie Zachodniego Londynu.

Emilian Waluchowski
Kompozytor i producent muzyczny

Praca zaczyna się w duszy. Kompozytor, producent muzyczny, menadżer artystyczny. Podstawą jego pracy jest optymizm i dobre nastawienie. Jako sławny muzyk, Emilian pracował z licznymi zespołami w Polsce i za granicą. Absolwent szkoły muzycznej, gra na perkusji, pianinie, skrzypcach i wielu innych instrumentach.

Gerry Cassidy
Pisarz, redaktor, wydawca

Ma za sobą wiele lat pracy w szkockich czasopismach i gazetach. Był redaktorem prowincjonalnej gazety, przez pewien czas pracował jako freelancer w gazetach codziennych w Glasgow, by następnie zwolnić się z Daily Record w grudniu 2005. Od tego momentu prowadzi małą firmę wydawniczą, Raspberry Horse, pisząc, projektując i redagując serię czasopism, m.in. Scotsbarszcz – dwujęzyczny szkocko-polski magazyn ukazujący się od grudnia 2009.

Zosia Niemaszek
Korespondentka, Chiny

Gdynianka, nauczyciel z dziada pradziada. Tęskni za Gdynią ale kocha swoje życie w Azji (Korei, Tajlandii, Japonii, Chinach, Wietnamie, Malezji) przy boku męża - razem mogą wszystko. W Chinach nazywa się Suo fei ya. "Suo" jak lina, "fei" jak zapach i "ya" jak szwagier. Poplątanie z pomieszaniem. Pisze po polsku, angielsku, chińsku o tym co jej się w życiu przydarza.

Kasia Sałata
Projektantka graficzna

Fotograficzka, tworczyni krótkich form filmowych, projektantka graficzna. Woli wyrażać się poprzez sztuki wizualne niż słowa. Studentka komunikacji wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim,k t specjalizująca się w brandingu. Jako dziecko chciała zwiedzić świat, teraz powoli realizuje marzenie, poczynając od krajów europejskich.

Kinga Jop Gajewska
Kinga Jop Gajewska
Wizażystka & kreatorka wizerunku

Makijażem i sztuką upiększania zajmuje sie zawodowo od wielu lat. Pracuje przy pokazach mody, profesjonalnych sesjach fotograficznych dla magazynów, celebrytów, fotografów, jak również prowadzi szkolenia i kreuje firmowy image biznesowy.

Marzanna Olejniczak
Marzanna Olejniczak
Korespondent, Portugalia

Trenerka zdrowego stylu życia, której pasja poznawania świata zaprowadziła ją do słonecznej Portugalii. Inspiruje i zaraża innych chęcią do zmian. Fascynuje ją człowiek i wszystkie cuda, które mu się przytrafjają, kiedy zaczyna żyć po swojemu.

Sławek Mutiri
Autor, Polska

Sławek to pół-Polak, pół-Kenijczyk mieszkający w Warszawie. Pracował jako konsultant do spraw managementu dla Andersen i Deloitte. W 2009 roku, w wieku 43 lat, przeszedł na emeryturę. Mógł sobie to pozwolić dzięki inwestycjom w nieruchomości mieszkaniowe. Jego misją jest pomoc jak największej licznie osób w osiągnięciu samodzielności finansowej. Jest autorem pięciu książek i wielu artykułów oraz założycielem Mzuri - grupy firm zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami, doradztwem inwestycyjnym i inwestycjami crowdfund. Jego pasje to języki (mówi w 11) i podróże. Był w każdym kraju na świecie. Bez żadnych wyjątków.

dr Dariusz Tarczyński
Autor, Polska

Psycholog biznesu, trener o bogatym, wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu szkoleń i warsztatów rozwijających i wzmacniających kompetencje menedżerskie kadry kierowniczej i zarządzającej . Zrealizował kilkadziesiąt tysięcy godzin szkoleń, między innymi w zakresie komunikacji i technik sprzedażowych, motywowania, kierowania i zarządzania zespołem, kreowania wizerunku i wystąpień publicznych, technik negocjacyjnych i wywierania wpływu, zarządzania sytuacją kryzysową. Jest negocjatorem, doradcą w kreowaniu wizerunku polityków i przedsiębiorców. Jako ekspert w dziedzinie mowy ciała, komunikacji i autoprezentacji, kilkadziesiąt razy był zapraszany do TVP 1, TVP 2 oraz TV Polsat Biznes, gdzie prowadził autorski program „BUSINESS MENU – BIZNESMENI”.

Weronika Banasiak
Korespondent, Polska

Ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim, studia prawnicze we Włoszech oraz uzyskała dyplomy z Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie z zakresu Energetyki i Public Relations. Obecnie pisze prace doktorska z zakresu praw człowieka w Afryce oraz łączy ludzi w biznesie.
W wolnych chwilach podróżuje ,,..im dalej i cieplej tym lepiej..", jeździ konno i organizuje eventy lub na nich bywa.