1

Największy Cyrk Marionetek w świecie

Universal Arts, Teatr Klinika Lalek i Momentum @ St Stephen ma przyjemność zaprezentować największy Cyrk Marionetek w świecie, który od 5 do 30 sierpnia uświetniać będzie Festiwal Fringe w Edynburgu.

Naturalnej wielkości marionetki – słoń, żyrafa i lew z pewnością zachwycą wszystkie grupy wiekowe, a pokazy prezentowane podczas podczas festiwalu Fringe przyciągną fanów lalkarskiego kunsztu.

Najlepsi lalkarze z Polski stworzyli to spektakularne show specjalnie dla kościoła św. Szczepana. Jest to swego rodzaju cyrk, jednak bez zwierząt. Jak to możliwe? Grupa dysponuje marionetkami naturalnej wielkości – jowialnym słoniem, przystojną żyrafą i potężnym lwem. Ponadto każda marionetka śpiewa: żyrafa o miłości, lew o odwadze, słoń o szczęściu. Towarzyszą im najprawdziwsi poskramiacze dzikich zwierząt, siłacze, akrobaci i klowny.

„Przedstawienie będzie rozbawiać również dorosłych … spełnia wszystkie wymogi” Brighton Argus ★★★★

Klinika Lalek łączy bogatą cyrkową tradycję i technologię tworzenia lalek, co widzom daje możliwość obcowania z najnowocześniejszymi i wirtuozowsko tworzonymi marionetkami, które wyglądają jak żywe.

Fundacja wspiera działania alternatywne i ekologiczne, których głównym celem jest popieranie projektów proekologicznych i promowanie sztuki, a także inicjowanie i koordynowanie działań służących ochronie środowiska. Pokaz ma na celu realizację założeń fundacji poprzez ukazanie wartości środowiska naturalnego i wdrożenie w życie calabracji natury.

St Stephen’s Centre
EH3 5BN Venue 166
5 – 30 August
11.00 (12.00)

Ceny biletów:
Previews 5 & 6 sierpnia £7
7 – 30 sierpnia £14 (£10), bilet rodzinny £40
www.universalartsfestival.com