Lubię to

Zachowaj młodość bez użycia skalpela

Czy po to, by zatrzymać młodość, musimy się skazywać na wiele bolesnych zabiegów, które niestety trzeba co jakiś czas powtarzać? Na szczęście – nie!

Piękny i młody wygląd skóry możemy zachować dzięki odpowiedniej diecie, bogatej w antyoksydanty. Duże ich ilości znajdziemy, między innymi, w zielonej herbacie, ciemnych owocach (np. borówki), algach (np. chlorella) i soku z młodego jęczmienia. Zbawienne dla skóry jest również picie wody mineralnej, ponieważ nawilża nas od środka.

Wybierając krem, sprawdzajmy, czy zawiera filtry UV i niezbędne składniki aktywne. Kolagen hydrolizowany z dodatkiem elastyny głęboko nawilża skórę, przez co zwiększa jej sprężystość i wspomaga regenerację. Kwas hialuronowy glikozoaminoglikan odpowiada za świeży wygląd cery, chroni przed wysychaniem i wzmacnia jej właściwości ochronne. Olej z opuncji figowej (nazywany naturalnym botoksem) jest bogaty w witaminę E, fitosterole oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, dzięki czemu silnie wygładza i ujędrnia, a także chroni przed działaniem wolnych rodników i promieniowaniem UV.

Po kolagen, kwas hialuronowy i olejek z opucji figowej zapraszamy do sklepu www.ecocosmetics4u.co.uk

Natalia Gurgul
Zdjęcia: Agnes Sroka Photography