Lubię to

MICHAŁ MILCZAREK TRIO NA FESTIWALU W EDYNBURGU

23 i 24 lipca w ramach Edinburgh Jazz & Blues Festival wystąpi Michał Milczarek Trio, jedna z najciekawszych młodych formacji na polskiej scenie muzycznej.

Koncerty odbędą się w ramach projektu JAZZ PO POLSKU.

MM3 wystąpi w pierwszym i najstarszym klubie jazzowym w Edynburgu, Jazz Bar mieszczącym się przy Chambers Street. Instrumentalne trio, łączące jazz z psychodelicznym rockiem i elektroniką, zagra 23 lipca o g. 18.00 oraz dzień później o g. 20.00. Zespół wystąpi w stałym składzie: Michał Milczarek (gitara), Bartek Łuczkiewicz (gitara basowa), Mateusz Modrzejewski (perkusja) i zaprezentuje m.in. utwory z najnowszej płyty „Ambient Works” (201,6 Boska Ent.). Koncerty MM3 są częścią projektu JAZZ PO POLSKU, zorganizowane przez Fundację Plateaux we współpracy z Konsulatem Generalnym Rzeczpospolitej Polskiej w Edynburgu.

Gwiazdami tegorocznej edycji festiwalu w Edynburgu są m.in. Davina & the Vagabonds, Jan Garbarek, John Nemeth, John McLaughlin, Marcin Wasilewski, Warren Haynes i wielu innych znakomitych artystów z różnych stron świata. Muzycy wystąpią na 9 scenach, mieszczących się w klubach, teatrach i na świeżym powietrzu. W dniach 15-24 lipca zaplanowano w stolicy Szkocji ponad 170 koncertów. EJ&B działa nieprzerwanie od 1978 r. i jest najstarszą tego typu imprezą w Szkocji. Polskę reprezentować będzie także trio Pawła Kaczmarczyka, które zagra z objawieniem brytyjskiej sceny, Szkotem polskiego pochodzenia, Konradem Wiszniewskim.

W tym roku festiwalowi towarzyszy także międzynarodowy showcase „Continental Drift: 50 years of jazz from Europe”. We współpracy z miejscowym uniwersytetem zorganizowano spotkania, warsztaty i wykłady poświęcone historii jazzu w Europie oraz jego przyszłości na kontynencie.