Lubię to

Męska blogosfera. Jak ubierają się mężczyźni?

Sektor kobiecych blogów modowych rozrasta się w ekspresowym tempie. A jak mężczyźni odnajdują się w tej tematyce? Męskich stron poświęconych modzie powstaje wprawdzie mniej, nie oznacza to jednak niższej jakości prezentowanych przez nie treści. Wręcz przeciwnie, istnieje wiele blogów na światowym poziomie, które warto odwiedzać.

Kolekcjoner butów

Blog o sneakersach, czyli krótko i na temat. Autor opisuje tylko i wyłącznie to, czym się naprawdę interesuje. Wąska specjalizacja przekłada się na profesjonalną i ukierunkowaną wiedzę oraz selektywny dobór informacji. Na stronie www.kolekcjonerbutow.pl obejrzymy najnowsze modele sneakersów, przeczytamy recenzje, dowiemy się, jak dbać o swoją ulubioną parę butów i jak odróżnić oryginał od podróbki. Prawdziwa Biblia dla sneakerheadów.

Szczepan Radzki1

Photo by Szczepan Radzki

Mr. Vintage

Strona prowadzona przez Michała Kędziora, nazywanego „profesorem Miodkiem mody męskiej”. Michał pisze bloga inspirowanego klasyczną męską modą w najlepszym guście już od kilku lat, a dokładniej od 2009 roku, i aktualnie znajduje się na topie polskiej blogosfery skierowanej do mężczyzn. Autor pomoże wybrać elegancki zegarek do 500 złotych, dodatek w kolorze nude bądź klasyczny, zimowy sweter. Współpracuje z największymi markami, które doceniły jego dopracowany styl. Piękne zdjęcia i stylizacje „dopięte na ostatni guzik” – z czystym sumieniem polecam budowanie stylu w oparciu o wskazów Mr. Vintage. 

Michał Kędziora

Michał Kędziora – Photo by Maciej Gajdur

 

Bryanboy

Zapraszany na najważniejsze wydarzenia ze świata mody, Bryan Boy (www.bryanboy.com) to prawdziwy prekursor blogów modowych. Ubiera to, na co ma ochotę, zupełnie nie przejmując się powszechnymi trendami i zestawami, które wypada mieć w swojej szafie. Dla niego moda to zabawa, a jego styl można zdecydowanie określić jako odważny i fantazyjny, w typie trendsettera, którym zdecydowanie został.

Ekskluzywny Menel

Gwiazda polskiej blogosfery. Znany i lubiany, od ponad 2 lat promuje męski look, zawsze z charakterem. To on zapoczątkował w Polsce powrót mody na zarost, a chwilę później wydał książkę „Ekskluzywny Menel”, w której zdradza swój przepis na stylizacje zarówno klasyczne, jak i te mniej formalne.

Eksluzywny Menel

Eksluzywny Menel, Photo by Viktoria Skrobotun

 

 

 

 

 

 

 

 

Stay Classic

Tim to fotograf mieszkający w Nowym Jorku. Blog pokazuje stylową ewolucję jego autora od kalifornijskiego skejta do fana klasyki, w której doskonale się odnalazł. Polecamy!

I am Galla

Przystojny bloger o urodzie modela, którego znakami rozpoznawczymi są koszule oraz okulary Ray-Ban. Pokazywany przez Adama Gallaghera styl to klasyka, ale z niebanalnymi dodatkami i akcesoriami. Na blogu prezentuje nie tylko swoje pomysły na codzienne stylizacje, ale i inspiracje oraz dzienniki podróży, które śledzą setki tysięcy obserwatorów z całego świata.

VANITAs

Oliver Waimea to kolejny popularny bloger, który pomoże nam odnaleźć się w gąszczu trendów. Oliver nie chowa się za jednym stylem: pokazuje się zarówno w sportowych bluzach, jak i klasycznym płaszczu zestawionym ze złotym łańcuszkiem. Plus za kreatywność, świeże spojrzenie na modę i głowę pełną pomysłów.

Nabil Unity

Nabil bez wątpienia należy do grona najbardziej oryginalnych polskich blogerów modowych. Moda to jego pasja, co widać w każdym detalu jego stylizacji. Nie boi się eksperymentować i każdą wolną chwilę poświęca tworzeniu nietuzinkowych looków. 

Okazuje się, że męska moda nie musi być nudna i nie składa się z kilku podstawowych części garderoby. Wyżej wymienieni panowie udowadniają, że nie tylko kobiety mają w tej sferze pole do popisu. Mężczyźni też mają potrzebę wyrażenia swojego charakteru poprzez strój, co wychodzi im doskonale.

By Agata Strójwąs
FashioBiznes Logo