1

Mateusz Grzesiak – Stań się kimś nowym!

Mateusz Grzesiak, międzynarodowy trener rozwoju osobistego z pasją pokazuje ścieżki do samorealizacji. Na koncie ma ponad 14 milionów słuchaczy w różnych mediach, 13 tysięcy godzin spędzonych na nauczaniu, posługuje się 8 językami.

Wchodząc na scenę, Mateusz kalibruje widownię od strony demograficznej oraz psychograficznej po to, aby mówić do ludzi zrozumiałym oraz interesującym dla ich językiem. Pozwala mu to na stworzenie atmosfery, w której uczestnicy dobrze się bawią, a zarazem łatwo skupiają się na treści, zapamiętując to, co ważne. Mateusz z nadzieją sieje nasionka, które kiedyś urosną w głowach widowni i zmienią ich życie na lepsze. 

Grzesiak podkreśla, iż czas oraz wielkość grupy odbiorców ma znaczący wpływ na przekaz. Im jest więcej czasu i mniejsza grupa, tym bardziej merytoryczne jest szkolenie, natomiast im większa grupa i mniej czasu, tym bardziej jest emocjonalne. Zaznacza, że dobrze jest od czasu do czasu powiedzieć jakiś żart w sposób merytoryczny, żeby łączyć opcjonalność z dobrym przekazem. Nie zawsze mu się udaje rozbawić widownię, co nie zmienia faktu, że jedną ze strategii, którymi stara się kierować, również w życiu, jest życzliwość, czyli życzenie, aby ludzie czuli się dobrze.

Zapytany, w którym z ośmiu języków najlepiej się czuje, odpowiada, że w każdym najlepiej i inaczej. Dla przykładu – z żoną nie będzie się kłócił w języku innym, niż hiszpański, ponieważ ona jest w stanie dobrze wyrazić uczucia tylko we własnym języku. A jakiego języka planuje się jeszcze nauczyć, by pomagać innym? Prawdopodobnie chińskiego, ale jak podkreśla, jest bardzo dużo pracy w językach, które już zna, wiec może nie będzie takiej potrzeby, aby zajmować się Chinami.

A jak nasz mentor odpoczywa po szkoleniach? Mówi, że robiąc coś zupełnie innego od swej pracy, na przykład oglądając amerykański film akcji, podczas którego nie musi się intelektualnie wysilać. Sport, medytacja, czy wyjście z przyjaciółmi to również dobry sposób na odpoczynek.

Jeśli chcecie dotrzeć do wspólnej drogi poznania Mateusza Grzesiaka, zapraszamy na stronę www.mateuszgrzesiak.com.

Anna Mężyk