1

Konferencja “Made in Polska” – wizerunek Polski na świecie

MADE IN POLSKA jest drugą edycją cyklu spotkań zapoczątkowanych przez Stowarzyszenie Florek Entertainment w 2014 r. W tym roku patronat nad wydarzeniem objął Ambasador RP we Francji Andrzej Byrt.

Konferencja „Made in Polska”, która odbędzie się 15 października w Pałacu Monako, rezydencji Ambasadora RP we Francji, i 16 października w siedzibie paryskiej Stacji Naukowej PAN, jest drugą edycją cyklu spotkań na temat wizerunku Polski na świecie. Inicjatorem projektu jest Stowarzyszenie Florek Entertainment.

Wśród uczestników dyskusji znajdą się przedstawiciele polskich i francuskich instytucji publicznych, akademicy, dziennikarze, przedsiębiorcy i działacze polonijni, którzy podejmą wspólną refleksję nad tym, jak Polska i Polacy postrzegani są za granicą, a także jakie strategie mogą przyczynić się do skutecznego budowania i promowania marki „Polska”. Z ramienia Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w konferencji weźmie udział Piotr Strutyński z Wydziału Projektów Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą.

Dodatkowo organizatorzy zdecydowali się w tym roku połączyć cykl Konferencji MADE IN POLSKA z uroczystą Gala zwieńczającą konkurs „Wybitny Polak we Francji 2015„, aby jeszcze bardziej podkreslic i zaprezentowac tych Polaków którym udało się osiągnąć sukces za granica, który powoli, ale zdecydowanie wpływa na nasz wizerunek.

Konferencji towarzyszyć będzie również wystawa autorstwa Barbary Klosowicz zatytułowana „Z Wielkopolski do Paryża„. Przedstawia ona portrety wielkich Polaków, dla których Francja stała się drugą ojczyzną.