1

Innowacje w biznesie tematem II Kongresu Polskich Przedsiębiorców w Londynie

Polacy czują się coraz pewniej w anglosaskiej kulturze biznesowej, podejmując się ambitnych i innowacyjnych przedsięwzięć. Pomimo barier związanych z rozwojem firmy w Wielkiej Brytanii, polscy przedsiębiorcy potrafią dobrze zdefiniować swój rynek docelowy, nie tylko na poziomie lokalnym.

Dodatkowo mają ogromną motywację do osiągnięcia sukcesu, mieszkając poza granicami kraju. Polskie i brytyjskie firmy spotkają się ponownie 16 października br. podczas Kongresu Polskich Przedsiębiorców w Londynie, aby podzielić się doświadczeniami z prowadzenia biznesu w UK, jak również nawiązać cenne kontakty oraz nabyć przydatną wiedzę.

 Organizowany od ubiegłego roku Kongres jest odpowiedzią na rosnącą aktywność biznesową naszych rodaków, którzy coraz to śmielej realizują swoje projekty na obcym rynku, odnosząc z każdym rokiem coraz więcej sukcesów. Polscy przedsiębiorcy wykazują się determinacją w swoich działaniach, chcą się rozwijać oraz nieustannie poszerzać wiedzę, co udowodnili doskonałą frekwencją na pierwszym Kongresie.

– Drugi Kongres Polskich Przedsiębiorców w Wielkiej Brytanii to nie tylko platforma wymiany doświadczeń, ale  także wzajemnego wsparcia polskich przedsiębiorców, działających na obcym rynku. Organizując cykl spotkań chcemy popularyzować wśród Polaków ideę networkingu, który jest bardzo ważnym elementem prowadzenia biznesu na Wyspach. – mówi Bartłomiej Kowalczyk, twórca Polish Business Link.

Tematem przewodnim całodniowego eventu będą innowacje w biznesie. Wspólnie z zaproszonymi ekspertami zostanie podjęty temat poszukiwania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań w przedsiębiorstwach oraz alternatywnych sposobów finansowania innowacyjnych projektów. Podczas Kongresu zostanie zorganizowana „Klinika Biznesowa„, podczas której zostaną poruszone ważne tematy dla każdego przedsiębiorcy.

Organizatorzy zaprosili m.in. Companies House – Brytyjski Rejestr Spółek oraz ekspertów, którzy omówią zmiany w emeryturach dla pracowników zatrudnionych w Wielkiej Brytanii. Sesja „Innowacyjna Polska” będzie idealną okazją do poznania możliwości eksportowych między Polską a Wielką Brytanią. W programie znajdzie się także moderowany panel dyskusyjny z przedsiębiorcami działającymi na rynku brytyjskim oraz możliwość rozmowy jeden na jeden z wybranym ekspertem podczas porannej i popołudniowej przerwy. Sesja networkingowa zamykająca wydarzenie będzie niepowtarzalną okazją do nawiązania między uczestnikami cennych kontaktów biznesowych.

Wydarzenie jest organizowane przez Brytyjsko-Polską Izbę Handlową oraz Polish Business Link, organizacje działające na rzecz rozwoju przedsiębiorczości wśród Polaków prowadzących działalność na rynku brytyjskim.

Michael Dembinski, Główny Doradca w Brytyjsko-Polskiej Izbie Handlowej, zachęca do uczestnictwa w Kongresie:

Udział w kongresie będzie inspiracją dla Twojego Biznesu, zachętą do zmian, okazją do poznania nowych inicjatyw, pomysłów i najlepszych praktyk z brytyjskiego rynku. Niezależnie od tego czy już prowadzisz biznes czy poszukujesz nowych kontaktów obecność na II Kongresie Polskich Przedsiębiorców w UK jest obowiązkowa!

Firmy zainteresowane wzięciem udziału w kongresie, zapraszamy do odwiedzenia strony www.congress.pblink.co.uk, gdzie można dokonać rejestracji otwartej do 12 października 2015. W kongresie zapowiedziało udział ponad 200 firm.  Liczba miejsc jest ograniczona.