Lubię to

Kilometry Race Runningu

Czy niepełnosprawne dzieci, dotknięte porażeniem mózgowym, z podwiniętymi bioderkami mogą biegać? Czy sport, który rokrocznie zrzesza atletów na mistrzostwach świata i Europy jest w ich zasięgu? Dzięki kampanii Kilometry Dobra, stworzonej w Polsce międzynarodowej kampanii dobroczynnej, tak właśnie jest!

Schowek01

Podopieczni Fundacji Złotowianka spełnili swoje marzenia. Udział w Kilometrach dobra był dla naszej organizacji strzałem w dziesiątkę. Planowaliśmy zebrać 60-70 tysięcy, tymczasem pozyskaliśmy dwa razy tyle! Fakt, przez trzy miesiące ciężko pracowaliśmy, ale było warto – cel został osiągnięty z nawiązką – komentuje Angelika Leszczyńska, prezes Fundacji Złotowianka. Dzięki udziałowi w akcji Kilometry Dobra Złotowianka zakupiła specjalistyczne rowery treningowe do race runningu prosto z Dani. Dzieci pod opieką skandynawskich instruktorów miały możliwość, pierwszy raz w swoim życiu, przebiec salę sportową. Trójkołowa maszyna z siedzeniem i oparciem jest bardzo prosta w prowadzeniu. Wystarczą dwa odepchnięcia. Dzięki rowerom biegowym osoby niepełnosprawne, mające problemy z poruszaniem się, mogą się przemieszczać.

Wartością dodaną udziału w tej akcji, poza finansowym jej wymiarem, jest reklama i promocja fundacji. W pomoc w zbieraniu pieniędzy zaangażowały się wszystkie możliwe placówki i organizacje: szkoły, przedszkola, samorządy lokalne i mnóstwo indywidualnych osób – dodaje Leszczyńska – Kolejna korzyść to wyjście poza Złotów – otworzyliśmy filię w Pile, z rowerami race kupionymi dzięki akcji jeździmy po Polsce. I jeszcze jedno: fundraising – o nim też dowiedzieliśmy się dzięki Kilometrom Dobra.

kilometry

Sfinansowanie specjalistycznego sprzętu dla niepełnosprawnych dzieci z Fundacji Złotowianka umożliwił udział w corocznej akcji Kilometry Dobra. Kampania zrzesza organizacje pozarządowe pod jednym logo, pomagając im w ten sposób zebrać pieniądze na określone cele. W tym roku organizatorzy kładą silny nacisk na współpracę międzynarodową, w szczególności z organizacjami polonijnymi. Przy okazji wszystkie fundacje biorą udział w próbie pobicia rekordu Guinnesa w ułożeniu najdłuższego ciągu monet. Nasze zdanie o akcji? Polecamy – daje to organizacjom potężnego kopa do działania! – zachęca prezes Złotowianki.

Do tegorocznych Kilometrów Dobra, z finałem w czerwcu 2017, mogą zgłaszać się organizacje pozarządowe z Polski i świata. Więcej informacji dotyczących kampanii na www.kilometrydobra.pl