3

Kamila Banaszewska – Mistrzyni masażu, który leczy

Dźwięk budzika działa na Ciebie jak płachta na byka. Rozlewasz poranną kawę, brudząc jedyną czystą koszulę jaką masz. Stojąc w korku przypominasz sobie o  raporcie, który miałeś napisać na wczoraj, o imieninach mamy, które były dwa dni temu.  I tak codziennie. Ciągły pośpiech, brak wytchnienia, a Ty zamieniasz się w kłębek nerwów. A kiedy ostatni raz zrobiłaś coś dla siebie? Kiedy ostatni raz pomyślałaś o swoim zestresowanym ciele, które aż krzyczy z bólu?

Życie zmusza nas często do ciągłego biegu, w którym płacimy bardzo wysoką cenę. Stresy kumulują się w naszych mięśniach, będąc początkiem wielu chorób i niedogodności. Jednakże można temu bardzo szybko i skutecznie zaradzić, jeśli tylko poświęcisz dla siebie godzinę lub dwie w tygodniu korzystając z dobrodziejstwa masażu, jaki ma do zaoferowania specjalizująca się w usuwaniu bólu stresowego, Kamila Banaszewska – masażystka holistyczna, mieszkająca i pracująca w  Edynburgu. Studio masażu, które stworzyła „KamaCalm Holistic Therapies” jest oazą spokoju, gdzie można zapomnieć o swoich codziennych sprawach, ukoić swe zmysły w błogim stanie i doprowadzić swe ciało do zdrowego stanu pozbawionego bólu.

Wchodząc do studia prowadzonego przez Kamilę, przenosimy się do magicznej krainy relaksu. Jest przytulnie i przy tym bardzo oryginalnie, a wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat. Kamila widząc moje zainteresowanie ogromnym regałem z książkami z uśmiechem stwierdza. – Dużo czytam. I otwiera drewnianą okiennicę, wpuszczając do pokoju falę ciepłego jesiennego słońca. Przeglądam tytuły na regale. Ich rozbieżność tematyczna jest bardziej niż imponująca. Obok powieści stoją też książki, z których można dowiedzieć się czegoś o horoskopach, runach i akupunkturze, ale i te o miłości, rodzinie i sukcesie w biznesie oraz psychologii, medycynie alternatywnej i zdrowym odżywianiu.

Kamila Banaszewska

Kiedy przechodzę do kolejnego pomieszczenia, mam wrażenie, jakbym nagle przeniosła się do zupełnie innego miejsca na Ziemi. Zapominam o wszystkim, co mnie dotychczas otaczało. Pomieszczenie wypełnia kojący zapach kadzidła, świec i olejków do masażu, a dodatkowej magicznej atmosfery dodaje cicha uspokajająca muzyka. Jeśli chcesz w pełni poczuć prawdziwe, kojące działanie masażu i jego dobroczynny wpływ na nasze ciało, musisz sama tego doświadczyć. –  mówi Kamila.

Ciepły dotyk rąk Kamili wykonujący profesjonalny masaż Abhyanga, rozprowadzając rozgrzany olej sprawia, że moje ciało w niezwykły sposób rozluźnia się i zapominam o całym zewnętrznym świecie. Jedynym linkiem do niego jest wisząca na ścianie pokaźna kolekcja  kilkunastu certyfikatów oraz dyplom z Complementary Healthcare zdobyty na Napier University w Edynburgu.

Kamila Banaszewska

Swoje kwalifikacje Kamila zdobywała podczas licznych kursów, zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii. Przygodę z masażem, aromaterapią, ale też z psychologią i psychoterapią rozpoczęła, tuż po ukończeniu szkoły średniej,w Studium Psychotronicznym Doradztwa Życiowego w Łodzi. Sporą wiedzę praktyczną zdobyła w Akademii Masażu „Karuna”, gdzie ukończyła kursy z m.in. masażu Lomi Lomi, Ratnaabhynga czy Udvartana, które znajduje się obecnie w ofercie jej salonu. Od dwóch lat jest też dyplomowaną absolwentką „Complementary Healthcare Aromatherapy” na Napier University. Wśród jej umiejętności znajduje się także, m.in. masaż czekoladą czy tajskie masaże głowy i stóp.

To co robi Kamila to nie tylko fizjoterapeutyczny zabieg. Nie skupia się ona bowiem jedynie na ciele, ale i na umyśle. – Wiele naszych dolegliwości bierze się z naszej psychiki. – mówi. Nie raz przyczyn chorób doszukać się można w różnych traumach z naszego życia. – dodaje Kamila.

Kamila Banaszewska

Wierzy w holistyczne podejście do zdrowia, gdzie ciało, umysł i duch są połączone i stale na siebie wpływają. Oprócz zwalczania fizycznego bólu swoich klientów oraz zmniejszenia napięcia wywołanego stresem, Kamila bardzo często rozmawia ze swoimi klientami o ich życiu i problemach, jednocześnie ukazując im, co może być powodem ich dolegliwości. Uświadamia, że nie jest możliwe zachowania równowagi w organizmie, kiedy umysł jest zestresowany i niespokojny. Jej głównym celem jest więc przywrócenie tej równowagi. Stosuje także znane jej dobrze zasady reiki, przekazując swoim klientom pozytywną energię. Masaż wykonany przez Kamilę uzdrawia zarówno ciało, jak i umysł.

Jeśli chcesz zrobić swym bliskim wyjątkowy prezent i zadbać o ich zdrowie, zapraszamy do odwiedzenia strony www.kamacalm.co.uk/vouchers, gdzie można zakupićświąteczne vouchery na masaże w promocyjnych cenach.

Justyna Norbert