3

Justyna Szwed – MY SPA EXPERT – Ambitna Biznesswoman z Londynu

Po przyjeździe do Anglii, mocno dotknął ją fakt, że tak wielu polskich emigrantów, mimo dobrego wykształcenia, podejmuje się pracy poniżej swoich kwalifikacji. Postanowiła, że z nią będzie inaczej. Zaledwie po pół roku pobytu na Wyspach, Justyna Szwed otworzyła swój własny biznes. Niedługo później należący do niej gabinet masażu z zabiegami kosmetycznymi  „My SPA Expert” znalazł się w finale „London Hair&Beauty Award”. Sekretem jej sukcesu jest przede wszystkim wiara we własne możliwości, wieczne dążenie do pełnego profesjonalizmu i zapewnienie usług na najwyższym poziomie.

Richmond jest jedną z najbardziej ekskluzywnych dzielnic Londynu. Malowniczy królewski park, wystawne domy, sklepy z antykami, drogie restauracje, małe, oryginalne butiki i elegancki salon Justyny. W jego ofercie znalazło się wiele zaawansowanych zabiegów kosmetycznych,  takich jak lifting twarzy, niwelowanie przebarwień i trądziku kwasami chemicznymi, modelowanie sylwetki przy użyciu specjalistycznego sprzętu najnowszej generacji oraz depilacja, manicure, i pedicure.

Biznes bardzo silnie zaczął się rozwijać dzięki rekomendacjom sztandarowego masażu tkanek głębokich, w którym Justyna jest niewątpliwie ekspertem. Masaż ten  opiera się na warstwowej pracy tkankowej, prowadzącej do rozluźnienia napiętych, np. z powodu stresu mięśni. Nawet krótka sesja może przynieść nam wiele korzyści: ukojenie bólu, poprawę postawy ciała, ogólne rozluźnienie.

To na czym zależało Justynie to stworzenie eleganckiego salonu,  gdzie kobiety spotkałyby się z obsługą na najwyższym poziomie. Plan i marzenia przemieniła w wyjątkowe studio, które bardzo szybko zyskało sporą grupę zadowolonych klientek – zazwyczaj Angielek mieszkających w Richmond. „My Spa Expert” zostało nominowane do nagrody w prestiżowym konkursie „London Hair&Beauty Award”, mającym na celu wyróżnienie najlepszych salonów kosmetycznych w zachodnim Londynie. Już sama nominacja była dla Justyny niezwykłym sukcesem, gdyż do konkursu nie zgłosiła się sama, a zrobiły to, doceniające jej pracę, panie odwiedzające gabinet. Ogromnym zaskoczeniem było więc dojście, wówczas działającego zaledwie rok, salonu do samego finału konkursu. „Najwięcej klientów przychodzi z polecenia”- mówi z dumą Justyna. I zdecydowanie ma z czego być zadowolona, ponieważ jej szeroki wachlarz umiejętności przyciąga, coraz więcej nawet najbardziej wymagających klientów. To co wyróżnia jej salon od innych, to także jego długie, wieczorne godziny otwarcia, dzięki czemu każdy, niezależnie od godzin swojej pracy, ma okazję z skorzystania z jego usług.

Justyna Szwed

Justyna stworzyła miejsce, gdzie odwiedzające je osoby nie tylko poddają się różnym zabiegom, ale także czują swobodnie i  gdzie chętnie wracają kolejny raz. Salon jest dwupoziomowy, a pokój zabiegowy znajduje się w osobnej części niż recepcja, co daje klientom poczucie swobody i komfortu. Dopełnieniem eleganckiego, ale przyjaznego charakteru gabinetu jest kojący zapach lawendy i jaśminu, który wypełnia całe jego wnętrze.

Sama, pochodząca z Zamościa, Justyna z wykształcenia jest magistrem fizjoterapii, a swoje kwalifikacje i umiejętności doskonaliła na licznych praktykach i kursach, zarówno jeszcze w Polsce, jak i za granicą. Tuż po studiach wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracowała jako masażystka  na luksusowych statkach w SPA prestiżowej firmy Steiner, następnie w znanym centrum Canyon Ranch w Las Vegas będący jednym z najlepszych SPA na świecie. W Anglii zatrudniła się w eleganckim SPA w samym centrum Londynu.

Nigdy nie zabrakło jej wiary w swoje własne możliwości, a dzięki temu dziś realizuje się w pracy, które są jednocześnie – jak sama określa – jej największą pasją. „Trzeba być pewnym siebie i nigdy nie zaniżać swoich kwalifikacji” – odpowiada Justyna na pytanie o jej sukces, jako emigrantki, która pokonała wszelkie bariery i dziś prowadzi swój własny odnoszący sukcesy i cieszący się uznaniem międzynarodowej klienteli biznes. „ Jak ktoś przyjeżdża do Wielkiej Brytanii i myśli, że jakoś to będzie, to nie, nie będzie… Trzeba ciężko pracować, żeby coś osiągnąć. Jestem też bardzo wdzięczna Panu Bogu, bo każdy mój sukces to Jego zasługa.” – dodaje.

Justyna świadoma tego, iż branża kosmetyczna, to nie tylko ładny wygląd, ale także – i przede wszystkim – zdrowie, zajęła się dystrybucją wegańskich, ekologicznych, kosmetyków luksusowej marki Arbonne, które stosuje w swoim salonie i poleca wszystkim klientkom. Wśród tych produktów znajdują się zarówno te do pielęgnacji skóry, włosów i kosmetyki do makijażu, jak również suplementy diety. Są one połączeniem naturalnych składników, co sprawia, że nie uczulają i nadają skórze zdrowy, naturalny wygląd. W dodatku bazują na ekstraktach roślinnych, a sztuczne konserwanty stanowią zaledwie 1% ich składu. Ponadto są bezglutenowe i nietestowane na zwierzętach. Pochodząca ze Szwajcarii marka zyskuje zaufanie coraz to większe grona zadowolonych konsumentów na całym świecie. Firma działa w systemie „rekomendacyjnym”, co przekonało Justynę do podjęcia decyzji, aby skupić się na budowaniu grupy konsultantek, które chcą również osiągnąć sukces i przez to zapewnić sobie dochod pasywny.

Jednak działalność Justyny nie kończy się na pracy w salonie i District Manager w Arbonne. Angażuje się ona bowiem w liczne projekty charytatywne. Poza wsparciem dla tak znanych fundacji jak „English Cancer Research” czy „Zbiórka dla Mai”, bierze udział w przeróżnych lokalnych wydarzeniach charytatywnych, ofiarując na ich cel karty podarunkowe na masaże i zabiegi w „My SPA Expert”. Salon bierze także udział w projekcie „Metamorfozy Polek w Londynie”, w którym poprzez zabiegi kosmetyczne, pomaga kobietom podnieść ich poczucie własnej wartości i budować wiarę w siebie.

Zawód kosmetyczki i masażystki, to nie tylko ogromna wiedza na temat licznych zabiegów, technik oraz zdrowia. Justyna jest uśmiechnięta, ciepłą osobą, która sprawia, że już sama rozmowa z nią uspokaja i relaksuje. I pewnie właśnie dzięki temu, klienci chętnie do niej wracają.

Justyna Norbert