2

Grubson, Jarecki i DJ BRK w Szkocji – Halloween Tour

Jeszcze nie ustało echo po zeszłorocznym koncercie Grubsona w Glasgow, a już niebawem ta nietuzinkowa postać pojawi się w Szkocji po raz kolejny. Tym razem będzie to Halloween Tour, promujący nowy album „Holizm”, podczas którego artysta odwiedzi trzy największe miasta w Szkocji: Glasgow, Aberdeen i Edynburg.

Grubson to postać, która od kilku lat trzęsie polską sceną muzyczną. Wyznawca filozofii, że „muzyka ma łączyć, a nie dzielić”, w swoich utworach łączy wiele gatunków muzycznych, takich jak hip hop, ruffneck, dancehall, soul, funk czy szeroko pojęta muzyka elektroniczna. Połączenie jego charyzmy i teatralnej energii na scenie prowadzi do iście piekielnej atmosfery na koncertach. O popularności Grubsona może świadczyć fakt, że zagrał w tym roku na Małej Scenie Woodstocku. Wiele osób będących na woodstockowym występie już zapowiedziało ponowne pojawienie się na koncertach w Szkocji.

Na koncie Grubsona nie brakuje też innych laurów. Z jego debiutanckiej płyty „O.R.S.” pochodzą kawałki takie jak „Nowa fala” czy „Na szczycie”, który ma już ponad 50 milionów wyświetleń na YouTube.

Kolejny album, „Coś więcej niż muzyka” zdobył status platynowej płyty, a płyta nagrana wspólnie z BRK w 2012 roku – „Gruby brzuch” zawędrowała na pierwsze miejsce listy najlepiej sprzedających się albumów. Najnowsza płyta „Holizm” zbiera pozytywne recenzje, a teledysk do utworu nagranego z Krzysztofem Zalewskim – „Złota kula” – został nominowany do tegorocznego plebiscytu Eska Music Awards w kategorii Najlepszy Teledysk.

Na koncertach w Szkocji nie zabraknie nieodłącznych towarzyszy Grubsona – DJ-a BRK oraz Jareckiego. To oni we trójkę nadają swoim koncertom tempo, któremu ciężko nadążyć najwytrwalszym klubowiczom.

GrubSon, Jarecki, DJ BRK | Hallloween Scotland Tour

Aberdeen
KIEDY: piątek, 30 października 2015
GDZIE: Forum Bar & Club, 3 Skene Terrace, AB10 1RN
START: 20:00
WEJŚCIE: 18+
BILETY: dostępne online: http://tickets-scotland.com/grub2
(£17 przedsprzedaż / £22 w dniu koncertu)

Glasgow
KIEDY: sobota, 31 października 2015
GDZIE: The Record Factory, 17 Byres Road, G11 5RD
START: 20:00
WEJŚCIE: 18+
BILETY: dostępne online: http://tickets-scotland.com/grub0
(£17 przedsprzedaż / £22 w dniu koncertu))

Edynburg
KIEDY: niedziela, 1 listopada 2015
GDZIE: The Mash House, 37 Guthrie Street (Hastie’s Close), EH1 1JG
START: 19:00
WEJŚCIE: 18+
BILETY: dostępne online: http://tickets-scotland.com/grub1
(£17 przedsprzedaż / £22 w dniu koncertu))