1

Nowe trasy przelotowe Czech Airlines z Polski do Edynburga

Czech Airlines, czeskie państwowe linie lotnicze, otwierają od połowy lipca bezpośrednie połączenie między Edynburgiem, Łodzią i Rzeszowem oraz dodatkowe nowe połączenie z Pragą.

Od 14 lipca do końca października będziemy mogli polecieć Czech Airlines bezpośrednio z Edynburga do Łodzi i Rzeszowa, oraz do Pragi z przesiadką w Łodzi. Loty obsługiwać będzie Airbus A319 stacjonujący w Pradze.

Linia kursować będzie we wtorki i niedziele między Edynburgiem i Pragą przez Łódź, w której odbywać się będzie trzydziestominutowy postój. Potem Airbus poleci z Edynburga do Rzeszowa, by następnie ponownie zrobić trasę Edynburg-Łódź-Praga. Te nowe połączenia zapewnią silnej polskiej mniejszości w Edynburgu oraz turystom ze wszystkich trzech krajów większą swobodę w wyborze połączeń z lotniska w Edynburgu.

Zarówno Łódź jak i Rzeszów przeżywały w ostatnich latach gospodarczy rozkwit. Szczycą się też  bogatą historią. Tętniące życiem centra tych miast to idealny cel weekendowych wypadów.

Gordon Dewar, Dyrektor Generalny Lotniska w Edynburgu, powiedział: „Szkoccy pasażerowie coraz chętniej latają do Polski, zarówno w celach biznesowych jak i wypoczynkowych. Cieszy nas wybór Czech Airlines. Ich nowa trasa zahacza o trzy kraje w ciągu jednego dnia, łącząc lokalne społeczności i poszerzając ofertę dla naszych pasażerów. Z otwarcia trasy niewątpliwie ucieszą się Polacy w Edynburgu oraz regionach Lothian i Fife. To nasze lotnisko zapewnia im dogodne połączenia z Europą Wschodnią, gdzie odwiedzają znajomych i rodziny”.

Ján Tóth, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Czech Airlines, powiedział: „Bardzo się cieszymy z wejścia na szkocki rynek i z otwarcia regularnego połączenia między szkocką stolicą a Łodzią i Rzeszowem. Polska to jeden z największych i najszybciej rosnących rynków europejskich, rośnie tam popyt na loty pasażerskie.” „Co więcej, w Edynburgu i okolicach żyje dużo przedstawicieli Polonii. Obydwa rynki oferują ciekawe możliwości biznesowe, które zamierzamy w pełni wykorzystać w przyszłości. Nasze działania na obydwu rynkach są zgodne ze strategią Czech Airlines, która zakłada budowanie siatki połączeń poza głównym centrum w Pradze”.

Więcej informacji o biletach znajdziecie pod adresem: www.csa.cz