Lubię to

CZAS NA AFRYKĘ! CZY WARTO ROBIĆ BIZNES NA CZARNYM KONTYNENCIE?

Pod koniec marca w Warszawie odbyło się Poland Africa Business Forum 2017, podczas którego przedsiębiorcy, ambasadorzy oraz przedstawiciele z ponad 10 krajów z Afryki, między innymi Rwandy, Nigerii, Ghany, RPA, Tanzanii, Ugandy, Zambii, Senegalu, Malawi, Zimbabwe, Kongo, spotkali się z prezesami średnich i dużych przedsiębiorstw z Polski.

Celem forum było nawiązanie konktaktów i umożliwienie polskim przedsiębiorcom spotkanie się  z biznesmenami z Afryki. Pierwszy dzień forum wypełniły panele dyskusyjne, gdzie goście, nie tylko z Afryki, mówili o szansach i zagrożeniach związanych z prowadzeniem biznesu na Czarnym Kontynencie. Afrykańscy ambasadorzy dzielili się informacjami o potencjale biznesowym w swoich krajach zachęcając do zadawania konkretnych pytań. Przerwy kawowe pomiędzy panelami zostały zagospodarowane poprzez networking wszystkich uczestników. Podczas rozmów biznesowych nie zapomniano o temacie niesienia pomocy dla dzieci z Afryki, podczas których Omena Mensah opowiedziała o działaniach swojej fundacji i budowie szkoły w Ghanie. Zwieńczeniem pierwszego dnia była oficjalna gala i koncert artystów zespołu Kameralna Harmonia oraz czarnoskórego artysty Johna James i jego zespołu Sick Live.

Drugi dzień forum to intensywne prezentacje produktów i usług polskich firm przed przedsiębiorcami z Afryki.  Rozmowy indywidualne B2B, na których zgłębiano konkretne rozwiązania dotyczące wzajemnej współpracy.  Tego dnia ponad 25 polskich firm prezentowało swoje oferty na forum przed przedstawicielami krajów afrykańskich zainteresowanych współpracą.  Forum było wspaniałą okazją do zawarcia  pierwszych kontraktów handlowych z afrykańskimi przedsiębiorcami.

Na forum zaprezentowano firmy z takich branż jak: IT, rolnictwo, hotelarstwo, budownictwo i nieruchomości, edukacja, lotnictwo, moda i design, media, produkcja, e-commerce, energetyka, prawo, finanse, przedsiębiorstwa społeczne, produkcje filmowe, ochrona, hydrotechnika i inne.

www.polandafricaforum.com

Weronika Banasiak