2

Artur Sychowski debiutuje w Wielkiej Brytanii

W ramach letniej trasy koncertowej 2015, Artur Sychowski zagra dwa debiutanckie koncerty fortepianowe w Wielkiej Brytanii.

Artur Sychowski to pianista, kompozytor, improwizator i wizjoner, który nie zamyka się w sztywnych ramach muzyki klasycznej. Jego twórczości nie można zaszufladkować w żadnej kategorii. To muzyka pobudzająca wyobraźnię, dostarczająca niezapomnianych przeżyć, łącząca zarówno zwykłych słuchaczy, jak i wyrafinowanych melomanów. Ideą, która przyświeca twórczości młodego artysty jest przekonanie, że prawdziwą muzykę tworzy się w oparciu o intuicję oraz uczucia. Podczas koncertu na żywo w niezwykły sposób intuicyjnie dobiera barwę dźwięku fortepianu a także eksperymentuje z nią poprzez preparację, przy użyciu nietypowych przedmiotów m.in. koralików, łańcuszków, iPhone’a. Dzięki czemu każdy występ ma charakter oryginalnego dialogu z odbiorcą, dostarczając mu niezapomnianych wrażeń. Zarówno autorskie utwory, jak i kompozycje klasyczne oraz jazzowe wzbogaca o improwizacje, co sprawia, że każdy koncert wzrasta do rangi unikalnego wydarzenia.

Pomimo młodego wieku, ARTur posiada bogate doświadczenie koncertowe, zdobyte dzięki występom we Włoszech, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Rosji, Serbii, Grecji, Malcie, Polsce i na Litwie. Jest autorem muzyki do licznych filmów, przedstawień teatralnych i wielu innych projektów.

Doceniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Polsce, Marszałka Województwa Pomorskiego i wiele organizacji pozarządowych. Otrzymał wsparcie od YAMAHA MUSIC. Piszą o nim media światowe m.in. Young Hollywood Atlanta Magazine, Pangea Magazine, Magazyn Prestiż.

Podczas koncertów w Manchesterze oraz Londynie ARTur zaprezentuje nowoczesne spojrzenie na muzykę oraz swobodę poruszania się pomiędzy różnymi gatunkami muzycznymi. Każdy z występów stanowić będzie unikalne połączenie autorskich kompozycji, improwizacji utworów klasycznych oraz oryginalnych utworów klasycznych.

03.07.2015 Manchester „Friday Lunchtime Concerts” w Kościele Św. Anny.  Wstęp wolny.

05.07.2015 koncert „Piano Impression” w The Forge Music Venue w Londynie. BILETY: £13  w przedsprzedaży internetowej, £16 w dniu koncertu.

ARTUR W MANCHESTERZE
WYDARZENIE NA FACEBOOK

Photo:  Edyta Rembała