1

Angelika Wierzbicka – Polka w elicie fotografów gwiazd!

Uśmiech, energia i fotografia to trzy słowa, które mogą świetnie opisać rodzący się talent światowej fotografki polskiego pochodzenia. Angelika Wierzbicka, absolwentka jednego z londyńskich uniwersytetów, zaczyna przebijać się do świata mody, fotografii i artu. Jest to osoba, która niewątpliwie ma pomysł na siebie i oko do doskonałych zdjęć.

Historia mogła zacząć się jak bajka. Dziewczynka kochająca modę dostała pierwszy aparat itd. Jednak nie w tym przypadku. W wieku dwunastu lat, Angelika musiała zdecydować, co lubi robić, aby wybrać profil szkoły. Wiedziała, że będzie to coś artystycznego. Później przekonała się, że to fotografia jest tym, co daje jej radość i spełnienie. Rodzina poparła ten wybór, a głównym  krytykiem zdjęć jest jej własna mama.

Angelika ma dopiero 22 lata, ale wie, że ciężką pracą może zajść bardzo daleko. Fotografia pozwala jej wyrazić siebie, ukazać piękno, szczególnie kobiece, wykazać, że inność może być zmysłowa. Uważa, że moda może wpłynąć na każdego, zmienić oblicze, podkreślić walory, a w połączeniu z aparatem można stworzyć dzieło sztuki, coś co nie istnieje w rzeczywistości. Jej dążenie do celu zostały zauważone przez takie agencje, jak Next, Select, Models1, Storm czy Premier, które chętnie podjęły współpracę z młodą artystką. Jej fotografie można zobaczyć również w Coco Magazine, Hunger TV i Material Girl. Co ją wyróżnia? Chęć działania, otwartość, determinacja, wytrwałość i znajomość dziedziny „od podszewki’’. Pasja i chęć współpracy z najlepszymi są dodatkową motywacją.

Jakie są jej plany na przyszłość? Angelika ma rozmaite możliwości, jednak w dalszym ciągu czeka na to, co przyniosą kolejne miesiące. Jej marzeniem jest staż w jednym z topowych magazynów modowych, choć zdecydowanie nie w Vogue, bo jak sama twierdzi: „Vogue jest trochę nudnawy pod względem fotograficznym, albo to ja mam inne oczekiwania”. Ma nadzieję, że ciężka praca pozwoli jej na podjęcie ciekawej i owocnej współpracy. Na pewno chce dalej rozwijać swoje umiejętności i promować Polskę na arenie międzynarodowej.

Nicole Termin
Zdjęcia: Angelika Wierzbicka