Lubię to

Ambasada Brazylii w Londynie zaprasza na sztukę „Dla Elizy”

SALA BRASIL | 2 MARCA | 19:30

Świętując wprowadzenie na rynek książki o tytule Współczesny Teatr Brazylijski, Ambasada Brazylii w Londynie prezentuje sztukę zawartą w antologii: Dla Elizy. Napisana przez Grace Passô, przetłumaczona przez Daniela Hahn, wyreżyserowana przez Ramiro Silveira, z międzynarodową obsadą nie tylko aktorów, ale i muzyków.
 
Gospodyni, która opowiada historię swoich sąsiadów. Pies, który wyszczekuje słowa. Śmieciarz poszukujący swojego ojca, którego nie widział przez lata. Kobieta, która zaginęła. Pracownik, którego praca polega na zbieraniu chorych psów, noszący uniform, dzięki któremu nie czuje niczego – ani gdy go ktoś pobije, ani gdy go ktoś pokocha. Dla Elizy było pierwszym dziełem brazylijskiego teatru firmy Espanca!, sztuka natomiast została stworzona przez Grace Passô, jednego z najbardziej znanych współczesnych dramaturgów Brazylii. Sztukę otwarto w 2005 roku w Kurytybie w Brazylii, od tego czasu została obejrzana ona przez ponad 35 tysięcy ludzi, podczas 186 sesji, w 50 różnych miastach na całym świecie. Sztuka została przedstawiona w Berlinie, a także wzięła udział w 27 krajowych i międzynarodowych festiwalach teatralnych w całej Brazylii. Dla Elizy wygrało wszystkie główne nagrody teatru brazylijskiego i jest znakomitym przykładem nowej dramaturgii brazylijskiej.

Przepiękna opowieść o miłości, przyjaźni i nadziei promuje wprowadzenie książki Współczesny Teatr Brazylijski, antologii sponsorowanej przez Ministerstwo Kultury oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Brazylii, edytowana przez  Oberon Books; publikacja, która łączy sześć współczesnych sztuk brazylijskich, oddająca wspaniałą kreatywną żywiołowość, której doświadcza kraj.
 
Główna sala Ambasady Brazylii w Londynie (Sala Brasil) zamieni się w surrealistyczne sąsiedztwo, gdzie ludzie zwyczajni wiodą swoje życie, opowieści opierają się na przeszłości, kwestie prozaiczne stają się uniwersalnymi, awokado spadają z drzew, a my jesteśmy zaproszeni do kontemplacji nad naszą własną egzystencją.

Widownia otrzyma bezpłatną kopię Współczesnego Teatru Brazylijskiego.

Zapraszamy gości na włączenie się do dyskusji o Współczesnym Teatrze Brazylijskim po sztuce, ze specjalistami teatru, uczonymi, aktorami i reżyserami.

dlaeli

Dla Elizy

 

Napisane przez

Grace Passô

 

Przetłumaczone przez

Daniel Hahn

 

Wyreżyserowane przez

Ramiro Silveira

 

 

Obsada

Andre Pink

Andrew McPherson

Fernanda Mandagará

James Little

Najla Andrade

 

Dyrektor muzyczny

Ella Bellsz

 

Produkcja

Fernanda Mandagará